2015 r.
2014 r.
2013 r.
2012 r.
2011 r.
2010 r.
2009 r.
2008 r.
2007 r.
2006 r.
2005 r.
 - Akcja "Zwolnij przy szkole"
 - Inwestycje na terenie gminy
 - Internet dla każdego
 - Święto NIepodległości
 - Za zasługi dla obronności kraju
 - Konkurs recytatorski TUWIMADA
 - STOP uzależnieniom - konkurs
 - WOŚP
 - IV Festiwal Kolęd i Pastorałek
 - Gminny Przegląd Jasełek
 - Konkurs Palm Wielkanocnych
 - Dożynki Gminne w Zgniłobłotach
 - Wultański w Bobrowie
 - Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki "Jan Paweł II - Pielgrzym Świata"
 - Wielkie ściganie
 - 50 - lecie pożycia małżeńskiego
2004 r.
2003 r.
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Dożynki Gminne w Zgniłobłotach

    Gminne uroczystości dożynkowe kończące tradycyjne prace żniwne oraz wieńczące rolniczy trud, odbyły się w tym roku w Zgniłobłotach, w niedzielę 4 września. Mieszkańcy gminy i zaproszeni goście licznie uczestniczyli w Mszy świętej, w kościele parafialnym w Bobrowie. Na ołtarzu ofiarnym zostały złożone i poświęcone tegoroczne plony ziemi, wieńce i ozdoby dożynkowe. Główne uroczystości odbywały się na pięknie udekorowanym placu przy świetlicy w Zgniłobłotach. Brał w nich udział poseł Zbigniew Sosnowski, Starosta Brodnicki Waldemar Gęsicki, Przewodniczący Powiatu Roman Pytlasiński, Przewodniczący Rady Miasta Brodnicy Marek Hildebrandt, Wójt Gminy Zbiczno Wojciech Rakowski, Przedstawiciele ARiMR, Banku Spółdzielczego, Radni Gminy Bobrowo na czele z przewodniczącym Andrzejem Dąbrowskim, sołtysi, przedstawiciele organizacji działających na terenie gminy oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy i gmin sąsiednich.

Bochen chleba na ręce gospodarzy dożynek Wójta Gminy Bobrowo Anny Małkiewicz i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Dąbrowskiego złożyli starostowie dożynek: Hanna Kucińska i Stanisław Przybyłowski ze Zgniłobłot oraz wicestarostowie: Janina Klarkowska ze Zgniłobłot i Przemysław Szostakowski z Chojna.

Gospodarz dożynek Anna Małkiewicz w okolicznościowym wystąpieniu podziękowała rolnikom za trud pracy na roli, za złożony chleb. Wymowne były słowa, że ten symboliczny bochen chleba dzielić będzie sprawiedliwie traktując wszystkich mieszkańców gminy jako jedną wielką rodzinę.

Podsumowano doroczny konkurs „Piękna zagroda”, do którego przystąpiło 9 zagród wiejskich i 6 działek siedliskowych. Spośród zagród

I miejsce przyznano Zuzannie Staniszewskiej z Chojna,

II – Wandzie Krzyżanowskiej z Brudzaw,

III - Katarzynie Rzepka z Brudzaw i Reginie Rzepnikowskiej z Drużyn.

Wyróżniono Łucję Pencierzyńską i Elżbietę Kaciską ze Zgniłobłot, Elżbietę Walczak i Danutę Janiszewską z Nieżywięcia oraz Józefę Kosakowską z Wymokłego.

W kategorii działka siedliskowa

I miejsce przyznano mieszkańcom domu przy SP w Drużynach,

a wyróżnienie mieszkańcom bloku nr 14 w Czekanowie, Elżbiecie Gibalskiej z Nieżywięcia, Eryce Przybyszewskiej z Kruszyn Szlacheckich, Zenobii Wiśniewskiej ze Zgniłobłot oraz Andrzejowi Bielickiemu z Dąbrówki.

Później przyszedł czas na prezentację wieńców dożynkowych wykonanych przez gospodynie z KGW. Wszystkie były piękne i prezentowały wysoki kunszt rękodzieła. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić nagrodami, które ufundował Urząd Gminy, wszystkie prezentowane wieńce. Niektóre z nich otrzymały dodatkowe nagrody od sponsorów.

Całość uświetniły występy Wesołych Kumoszek ze Zbiczna, gminnego zespołu Złoty Krąg oraz zespołu tanecznego młodzieży szkolnej La Viva.Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na zabawy i konkursy oraz na przygotowaną przez starostów dożynek, mieszkańców Zgniłobłot i Urząd Gminy konsumpcję smakołyków dożynkowych. Smaczne ciasta przygotowały gospodynie z Chojna i Zgniłobłot. Można było się posilić grochówką chlebem ze smalcem i ogórkiem, kiełbasą z grilla oraz skosztować piwa. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie jak corocznie na nagrody i stypendia dla dzieci z terenu gminy. Rozegrano również konkurs rodzinny, plastyczny dla dzieci, przeciąganie liny dla sołectw i inne. Dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieci były kucyki prezentowane przez hodowcę z Grabówca, oraz trampolina. Na świetlicy odbywał się konkurs układania ikebany z suchych roślin dla KGW z terenu gminy Bobrowo. Wszystkie przygotowane kompozycje prezentowały się znakomicie i mogą być ozdobą każdego domu. Konkurs został przeprowadzony w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego konkursu „Moja Wieś”, którego celem było wsparcie projektów mających wpływ na rozwój lokalny, charakteryzujących się wysokim zaangażowaniem społeczności wiejskiej oraz wsparcie projektów promujących daną miejscowość i jej rozwój w oparciu o lokalne zasoby. Po przeprowadzeniu wszystkich konkursów i zabaw Wójt Gminy podziękowała wszystkim którzy byli zaangażowani w przygotowania dożynek. W szczególności starostom dożynek, mieszkańcom Chojna i Zgniłobłot, licznym sponsorom i pracownikom Urzędu Gminy. Poinformowała również, że Nieżywięć będzie gospodarzem dożynek w 2006r. co zostało przyjęte gromkimi brawami.

Na zakończenie tegorocznych dożynek odbyła się zabawa taneczna, w której uczestniczyło wielu miłośników tańca.

Galeria zdjęć

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

SONDA
zobacz wyniki
Urząd Gminy Bobrowo
tel. +56 495-18-24
bobrowo@samorzad.org.pl
 
MAPA SERWISU
STATYSTYKA